O xurado do XLI Certame Terra Chá de Literatura e Debuxo de Guitiriz publicou o fallo

O xurado do XLI Certame Terra Chá de Literatura e Debuxo fixo publico o seu fallo, no que presentáronse 720 traballos nas distintas especialidades.

Os premios van ser entregados o sábado día 22 de agosto no Campo da Feira de Guitiriz nunha xornada con actividades dedicadas aos premiados.

Categoría Debuxo Infantil

  • Iker Prieto Soto.  Ceip Santo Estevo de Parga, 4 anos.
  • Alba Silvarrey Rego, Ceip Santo Estevo de Parga, 4 anos
  • Greta Miragaya Vazquez, 5 anos, CPI Lagostelle. Guitiriz
  • Sergio Montes Souto 5 anos, Insua Bermudez de Vilalba
  • Olalla Prieto Soto. 5 anos. Ceip Santo Estevo de Parga. 
  • Niko Rilo Rodríguez, 5º. Ceip Santo Estevo de Parga

Categoría Debuxo Primaria 

1º ciclo

  • Lucas Bello Cendán de 1º Primaria no Ceip. Insua Bermudez de Vilalba.
  • Noé Rodriguez Fernández. Ceip Lagostelle de Guitiriz
  • Adrián Fraga Vázquez 1º A

2º ciclo 

  • Alex Castro Martínez de Ceip Santo Estevo de Parga
  • Martín Paz Rodríguez, Ceip Santo Estevo de Parga
  • Ruben Lamelas, Ceip Santo Estevo de Parga
  • Samuel Toubes Cabarcos,  Ceip Insua Bermudez de Vilalba 
  • Fátima Samyh do Manuel Mato Vizoso de Vilalba

3º ciclo

  • Ivan Feijóo López, do CEIP Lagostelle de Guitiriz
  • Andrés Maceira Vilasuso, Insua Bermúdez de Vilalba

ESO 1º ciclo

  • Adrian Castro Martínez, Ies Diaz Castro, Guitiriz
  • Salahadin Samyh 1es Basanta Silva de Vilalba

Outras Comarcas

Infantil

  • Lois Pena Villar, CPI. Portofaro de Cambre

Primaria 1º ciclo

  • Ana Rivera Tomé, CEIP Juan Fernández Latorre de A Coruña

Primaria 2º ciclo

  • Xiana Pena Villar do Ceip Portofaro de Cambre.
  • Adriana García Cruz do CPI Xanceda
  • Anxo Sánchez Manteiga. do CPI de Xanceda
  • Lucía Manteiga García do CPI de Xanceda
  • Sara Sanjurjo Bra do CPI de Xanceda
  • Sofía Rico Quintero. do CPI de Xanceda
  • Adrián Sánchez Moar. do CPI de Xanceda

Primaria 3º ciclo 

  • Ekaitz Cotos Pereiras do Ceip Teixeiro
  • Uxía Vázquez Franco do Ceip Teixeiro
  • Horacio Vázquez Sánchez do Ceip Teixeiro
  • Uxía Sánchez: do Ceip de Teixeiro
  • Juan Andrés Rodríguez Quintal do Ceip de Teixeiro
  • Mª Eugenia Sánchez Seoane do Ceip de Teixeiro

Categoría Poesía

Primaria 2º ciclo

  • Karla Rilo Rodríguez, CEIP Santo Estevo de Parga
  • Bruno Roca López, CEIP Lagostelle (Guitiriz)
  • Sara Morandeira López, CEIP Santo Estevo de Parga

Outras comarcas

Primaria 1º ciclo

  • Antía Roca Maceiras, CEIP A MAÍA (BERTAMIRÁNS-AMES-)

Primaria 3º ciclo

  • Daniela Díaz Seijas do Ceip de Teixeiro
  • Nicol Pita Cacharrón do Ceip deTeixeiro
  • Uxía Pérez Rodríguez do Ceip de Teixeiro
  • Nicolás Martínez Vázquez do Ceip de Teixeiro Teixeiro

ESO 2º ciclo

  • Clèlia Mei Morales Picas, IES Sánchez Cantón, Pontevedra

Categoría Narrativa Infantil

  • Gael Gómez Cabezas CEIP de Baamonde

Primaria 1º ciclo

  • Noelia Vilasuso López do Insua Bermudez de Vilalba
  • Sara Martinez Cortiñas do Insua Bermudez de Vilalba
  •  Candela Marina Paz do  Insua Bermudez de Vilalba

Primaria 2º ciclo

  • Nuria Fraga Castro  do Insua Bermudez de Vilalba
  • Daniela Fojo Ríos do  CPI Insua Bermudez de Vilalba 

Primaria 3º ciclo: 

  • Saul Gomez Cabeza do CEIP de Baamonde
  • Hugo González González  do  Insua Bermúdez de Vilalba.

Outras comarcas

Primaria

  • Antía Seijas Silva do CEIP de Teixeiro

ESO 2º Ciclo

  • Sabela Rivas Campos do IES Sánchez Cantón de Pontevedra 

BACH

  • Sandra Rodríguez Macía: IES Lama das Quendas de Chantada

Categoría Creación Musical

  • Lucas Pereira Amenedo, Muiñeira de Armenteira, 2º da Eso do Ies Poeta Díaz Castro

Categoría Improvisación de rap

ESO 2º ciclo

  • Antonio Poceiro Couto, Ies Sánchez Cantón- Pontevedra.
  • Clèlia Mei Morales Picas, letra, e Hugo Blanco Gómez, voz. IES Sánchez Cantón de Pontevedra

BACH

  • Paula Vilar Vidueiros, Ies Marco do Camballón de Vila de Cruces- Pontevedra

 

Categoría Videodocumentais

  • Eso: Abel Pena Bodenlle, Ies Díaz Castro de Guitiriz

BACH

  • “Vida furtiva” do alumnado de audiovisual do Ies Terra de  Trasancos de Narón..

Categoría Videopoemas

BACH

  • Sandra Rodríguez Macía,  IES Lama das Quendas de Chantada
  • Zinnia Barreiro Molina do Ies Terra de Trasancos de Narón.

 

Categoría Murais

  • Aulas de Guitiriz 

Premios Especiais

  • Raps Guitiriz de 5º  B do Plurilingue Lagostelle de Guitiriz: Dani Paz González, Maitane López Vidal, Nereide Martínez Roibás, Manel López Paz, Mencía Rodríguez Lorenzo, Anxela Marcelino  Fernández, Alba López Martínez, Rebeca Teijido López, Javier Ferreiro Cartemil, Uxía Riego Vidal, Uxía Vazquez Martínez, Danny García Miragaya e Brais Roca Villar.
  • Proxecto de 2º da Eso do Ies Diaz Castro de Guitiriz: “Co foco en Pardiñas”.
  • Recreación viaxe a Outeiro do Colexio Miraflores de Oleiros: Irene Rostro Barreiro, Samuel Franqueira Domínguez, Javier Paz Martínez, Yanira Silva García, Breixo García López, Noa García Morillas, Inés Fernández Romero, Antía Bao González, Fernando Peque Vilasánchez, Irene Sánchez Rabuñal, Adrian Manuel Sánchez Piñeiro, Ignacio Márquez Ricoy, Diego Lema Rua e Claudia Sanchez Rabuñal.

 

Etiquetas